Prijava vjenčanja

Župni e-zahtjevi | postupak za ženidbu

Ovaj obrazac popunjavate samo ako ste
kontaktirali župni ured i dogovorili datum vjenčanja.

Ukoliko ste se registrirali, ovaj zahtjev možete brže ispuniti preko svog korisničkog profila.
Popunjavanjem i slanjem ovog obrasca dajete svoju suglasnost da se ovdje navedeni
osobni podaci koriste u svrhu otvaranja postupka za ženidbu i davanja odgovora na Vaš upit.

Prilikom unosa imena i prezimena osoba, pazite na dijakritičke znakove (č,ć,đ,š,ž).
Npr, ako se prezivate Šubić, nemojte unijeti Subic. Molimo vas da na to pazite, jer u suprotnom riskirate ispis pogrešnih podataka na službenim dokumentima. Ako ste maloljetna osoba, molimo da prijavu popunjava roditelj ili skrbnik.
Odaberite župu i unesite Vaše ime, prezime te Vaš e-mail

Pišite polako, temeljem vašeg upisa sustav će vam nuditi župe za odabir.
Potrebno je odabrati župu iz ponuđene liste temeljem vašeg unosa. Ako želite promijeniti župu, obrišite sve i počnite pisati ponovno.
Savjet: probajte unijeti npr. samo ulicu, sustav će vam i prema imenu ulice izbaciti župu.
Važno: Ako nijedna župa nije ponuđena (npr. župa je izvan RH, unesite ime župe u polje za unos)

Unesite podatke o zaručniku

Sakramenti zaručnika

*ako osoba nije krštena, ovo ostavite prazno

Pišite polako, temeljem vašeg upisa sustav će vam nuditi župe za odabir.
Potrebno je odabrati župu iz ponuđene liste temeljem vašeg unosa.
Ako želite promijeniti župu, obrišite sve i počnite pisati ponovno
.

Za svaku župu stanovanja unesite ime župe i grad, bez naziva države (npr. ako ste živjeli na području župe Svetog Jeronima u Zagrebu, u prvo polje upisat ćete Sveti Jeronim, a u drugo polje upisat ćete Zagreb).
Ovdje nemojte navesti trenutnu župu stanovanja zaručnika koju ste već ranije naveli.
Unesite podatke o zaručnici

Sakramenti zaručnice

*ako osoba nije krštena, ovo ostavite prazno

Pišite polako, temeljem vašeg upisa sustav će vam nuditi župe za odabir.
Potrebno je odabrati župu iz ponuđene liste temeljem vašeg unosa.
Ako želite promijeniti župu, obrišite sve i počnite pisati ponovno
.

Ovdje nemojte navesti trenutnu župu stanovanja zaručnice koju ste već ranije naveli.
Prvi svjedok

Drugi svjedok